Aktuálně

2019-02-19

Dle sdělení PTAS došlo k havárii na přívodu tepla do výměníkové stanice.

2019-01-26

28.1.2019 presunuty na 11.00-13.00

30.1., 6.2., 11.2. a 13.2. zrušeny 

Veškeré dotazy směřujte na email spravce@rezidenceexpo.eu.

2019-01-12

Dne 14.1.2019 budou zahájeny stavební práce při kterých dojde k vybudování dalšího pracího boxu. Omlouváme se za ztížené podmínky během výstavby. Předpoklad dokončení prací je do konce ledna.

2019-01-12

Z důvodu výměny uzavíracích ventilů v některých bytech dojde k odstávce SV i TUV cca od 8.00 do odpoledních hodin.

2018-12-13

Ve dnech 7.1.-11.1.2019 bude probíhat výměna vodoměrů. Více informací v příloze.

Vzpomínky 1

Slovy paní Milušky Vokrojové, která bydlela s rodiči v sousedství: "Na Invalidovnu jsem se nastěhovala v roce 1963 v květnu a bydlela jsem ve třetím čtyřpatrovém domě za hotelákem (tak jsme budovu na nožičkách nazývali), a v tom roce mi bylo pouhých 11let a tak jsem rozestavěné sídliště vnímala jako holčina, která objevovala tvář nového bydlení. Až s postupem let jsme se dočkali upravených ploch a fungujících služeb a do hoteláku se jen tak někdo nedostal i když jsme tam zvědavě nakukovali přes obrovské plochy skla a snažili se potkat známou tvář, která ve zmíněném domě bydlela. Do hoteláku jsem se dostala poprvé s kamarádkou a to za účelem návštěvy pana Milana Chladila a nebylo to jen tak, pan vrátný nám musel sjednat schůzku a když jsme radostně potom zjistily, že nás pan Chladil přijme a nám se podaří s ním udělat rozhovor, byly jsme na vrcholku blaha. Vím o tom, že v tomto domě bydlel nějakou dobu i pan Brodský, pan Kopecký, který se chodíval fotografovat před hotelák se svými fanynkami (viděla jsem na vlastní oči), již zmíněný pan Chladil-zpěvák, pan Kvašňák, fotbalista, chodil s mým tátou na pivo, ale hlavně na dlouhé debaty do již neexistující restaurace a také z tohoto domu byla vypravena svatba pana Brodského a paní Brejchové a tak jsem viděla i pana Jana Wericha a další herce. Proslýchalo se, že v zadní dolní prosklené části by měla být restaurace pro nájemníky, ale nikdy se tak nestalo, jen občas tam chodili sedat ke stolkům…"

Funkční byla v těsném sousedství restaurace EXPERIMENT, Molákova 578, Praha 8. Název odkazoval k lehce avantgardnímu pojetí sídliště Invalidovna. V restauraci na této adrese se mimo jiné odehrává děj románu Vladimíra Párala Radost až do rána, hlavní hrdina tu ,,čelí vodopádům noci." Výčepní ze sousedního bistra odhaduje konec Experimentu na léta 1995 - 1996... Pak byla hospoda přestavěná na samoobsluhu (nyní Albert).

Ze známých osobností bydlel v našem domě český spisovatel a prozaik Vladimír Páral, legendární československý fotbalista, který byl vyhlášen Sparťanem století Andrej Kvašňák, český profesionální silniční cyklista, závodník Ondřej Sosenka, televizní hlasatel Mihina a nemůžeme samozřejmě opomenout herce Miloše Kopeckého, Vlastimila Brodského, Helgu Čočkovou a zpěváka Milana Chladila. V pátrání budeme dále pokračovat…